Obce a mestá na Slovensku
Obce, mestá a mestské časti s počtom obyvateľov (ŠÚ SR k 31. 12.) a financiami z poslednej účtovnej závierky. Výnosy spolu zahŕňajú dane, poplatky, transfery aj tržby.
Nájdených 515 samospráv · výnosy spolu 558,9 mil. € · úvery 79,0 mil. € · so stratou 233
| # | Samospráva | Obyvatelia | Výnosy spolu | Výsledok hosp. | Úvery a výpomoci | Úver / obyv. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
Mesto Banská Bystrica Mesto · závierka 2025
|
73 054 | 76 688 304 € | -9 755 867 € | 20 126 310 € | 275 € |
| 2. |
Mesto Zvolen Mesto · závierka 2025
|
38 747 | 35 326 451 € | -969 438 € | 0 € | 0 € |
| 3. |
Mesto Lučenec Mesto · závierka 2025
|
24 427 | 23 891 488 € | -361 265 € | 8 825 676 € | 361 € |
| 4. |
Mesto Brezno Mesto · závierka 2025
|
19 577 | 19 820 289 € | 337 965 € | 4 095 091 € | 209 € |
| 5. |
Mesto Rimavská Sobota Mesto · závierka 2025
|
20 964 | 17 738 714 € | 1 597 587 € | 3 334 676 € | 159 € |
| 6. |
Mesto Žiar nad Hronom Mesto · závierka 2025
|
16 433 | 16 007 813 € | -248 999 € | 1 808 989 € | 110 € |
| 7. |
Mesto Detva Mesto · závierka 2025
|
13 416 | 11 897 933 € | 107 599 € | 1 409 248 € | 105 € |
| 8. |
Mesto Banská Štiavnica Mesto · závierka 2025
|
9 208 | 10 368 142 € | 614 057 € | 1 123 551 € | 122 € |
| 9. |
Mesto Revúca Mesto · závierka 2025
|
10 778 | 10 324 765 € | 94 768 € | 1 543 091 € | 143 € |
| 10. |
Mesto Fiľakovo Mesto · závierka 2025
|
9 530 | 8 141 075 € | -329 778 € | 3 167 066 € | 332 € |
| 11. |
Mesto Veľký Krtíš Mesto · závierka 2025
|
10 049 | 7 934 818 € | 587 878 € | 1 210 047 € | 120 € |
| 12. |
Mesto Nová Baňa Mesto · závierka 2025
|
6 799 | 6 782 482 € | -107 104 € | 1 383 952 € | 204 € |
| 13. |
Mesto Krupina Mesto · závierka 2025
|
7 496 | 6 775 745 € | 534 382 € | 925 001 € | 123 € |
| 14. |
Mesto Kremnica Mesto · závierka 2025
|
4 586 | 6 071 657 € | 209 266 € | 0 € | 0 € |
| 15. |
Mesto Poltár Mesto · závierka 2025
|
5 080 | 5 907 184 € | -238 685 € | 710 848 € | 140 € |
| 16. |
Mesto Hnúšťa Mesto · závierka 2025
|
6 386 | 5 892 906 € | -103 492 € | 277 591 € | 43 € |
| 17. |
Mesto Hriňová Mesto · závierka 2025
|
6 867 | 5 882 758 € | 47 398 € | 524 110 € | 76 € |
| 18. |
Mesto Tornaľa Mesto · závierka 2025
|
6 646 | 5 565 450 € | 27 186 € | 922 890 € | 139 € |
| 19. |
Mesto Žarnovica Mesto · závierka 2025
|
5 509 | 4 930 286 € | -419 538 € | 263 850 € | 48 € |
| 20. |
Mesto Sliač Mesto · závierka 2025
|
4 806 | 4 794 660 € | 478 371 € | 26 224 € | 5 € |
| 21. |
Obec Čierny Balog Obec · závierka 2025
|
4 887 | 4 725 493 € | 101 925 € | 131 640 € | 27 € |
| 22. |
Obec Polomka Obec · závierka 2025
|
2 870 | 3 529 723 € | 26 943 € | — | — |
| 23. |
Mesto Jelšava Mesto · závierka 2025
|
3 178 | 3 528 077 € | -67 933 € | 1 268 849 € | 399 € |
| 24. |
Mesto Tisovec Mesto · závierka 2025
|
3 533 | 3 345 805 € | 35 954 € | 248 768 € | 70 € |
| 25. |
Obec Slovenská Ľupča Obec · závierka 2025
|
3 259 | 3 217 412 € | 206 878 € | 94 717 € | 29 € |
| 26. |
Obec Jesenské Obec · závierka 2025
|
2 357 | 2 957 371 € | 149 308 € | 1 384 444 € | 587 € |
| 27. |
Obec Valaská Obec · závierka 2025
|
3 267 | 2 917 126 € | -142 661 € | 0 € | 0 € |
| 28. |
Obec Podbrezová Obec · závierka 2025
|
3 445 | 2 732 611 € | -93 503 € | 173 459 € | 50 € |
| 29. |
Obec Hliník nad Hronom Obec · závierka 2025
|
2 595 | 2 635 031 € | 101 986 € | 0 € | 0 € |
| 30. |
Obec Janova Lehota Obec · závierka 2025
|
925 | 2 479 424 € | 22 671 € | 0 € | 0 € |
| 31. |
Obec Heľpa Obec · závierka 2025
|
2 363 | 2 392 559 € | 8 723 € | 0 € | 0 € |
| 32. |
Mesto Dudince Mesto · závierka 2025
|
1 377 | 2 358 009 € | 18 314 € | 790 963 € | 574 € |
| 33. |
Obec Očová Obec · závierka 2025
|
2 446 | 2 259 481 € | 71 208 € | 0 € | 0 € |
| 34. |
Obec Hodruša - Hámre Obec · závierka 2025
|
1 989 | 2 163 221 € | 191 988 € | 248 915 € | 125 € |
| 35. |
Obec Vyhne Obec · závierka 2025
|
1 112 | 2 062 196 € | -209 956 € | 173 007 € | 156 € |
| 36. |
Mesto Modrý Kameň Mesto · závierka 2025
|
1 634 | 2 046 751 € | -3 594 € | 99 759 € | 61 € |
| 37. |
Obec Pohorelá Obec · závierka 2025
|
2 020 | 2 012 577 € | 29 939 € | 0 € | 0 € |
| 38. |
Obec Divín Obec · závierka 2025
|
2 009 | 1 996 397 € | 132 437 € | 175 000 € | 87 € |
| 39. |
Obec Zvolenská Slatina Obec · závierka 2025
|
2 788 | 1 975 434 € | -118 755 € | 0 € | 0 € |
| 40. |
Obec Závadka nad Hronom Obec · závierka 2025
|
2 082 | 1 955 181 € | 46 432 € | 101 750 € | 49 € |
| 41. |
Obec Klenovec Obec · závierka 2025
|
2 942 | 1 919 651 € | 83 194 € | 0 € | 0 € |
| 42. |
Obec Pohronská Polhora Obec · závierka 2025
|
1 671 | 1 822 266 € | 61 264 € | 0 € | 0 € |
| 43. |
Obec Šíd Obec · závierka 2025
|
1 437 | 1 816 726 € | 494 916 € | 43 848 € | 31 € |
| 44. |
Obec Brusno Obec · závierka 2025
|
2 105 | 1 761 449 € | 85 706 € | 0 € | 0 € |
| 45. |
Obec Šumiac Obec · závierka 2025
|
1 295 | 1 719 829 € | -17 788 € | 0 € | 0 € |
| 46. |
Obec Pliešovce Obec · závierka 2025
|
2 250 | 1 687 363 € | -91 644 € | 0 € | 0 € |
| 47. |
Obec Sklabiná Obec · závierka 2025
|
911 | 1 663 925 € | 824 299 € | 148 393 € | 163 € |
| 48. |
Obec Rimavská Seč Obec · závierka 2025
|
2 234 | 1 650 168 € | 35 529 € | 744 860 € | 333 € |
| 49. |
Obec Budča Obec · závierka 2025
|
1 372 | 1 612 917 € | -84 531 € | 0 € | 0 € |
| 50. |
Obec Kameňany Obec · závierka 2025
|
852 | 1 612 226 € | 334 773 € | 320 432 € | 376 € |