Obce a mestá na Slovensku
Obce, mestá a mestské časti s počtom obyvateľov (ŠÚ SR k 31. 12.) a financiami z poslednej účtovnej závierky. Výnosy spolu zahŕňajú dane, poplatky, transfery aj tržby.
Nájdených 89 samospráv · výnosy spolu 981,8 mil. € · úvery 319,3 mil. € · so stratou 15
| # | Samospráva | Obyvatelia | Výnosy spolu | Výsledok hosp. | Úvery a výpomoci | Úver / obyv. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava Mesto · závierka 2025
|
480 902 | 470 565 173 € | 4 423 085 € | 232 194 583 € | 483 € |
| 2. |
Mestská časť Bratislava - Petržalka Mestská časť · závierka 2025
|
112 118 | 56 101 230 € | -4 239 809 € | 2 661 976 € | 24 € |
| 3. |
Mestská časť Bratislava - Ružinov Mestská časť · závierka 2025
|
84 233 | 42 202 357 € | 3 155 876 € | 16 857 249 € | 200 € |
| 4. |
Mestská časť Bratislava - Staré Mesto Mestská časť · závierka 2025
|
47 896 | 35 780 325 € | 4 831 259 € | 1 979 605 € | 41 € |
| 5. |
Mesto Senec Mesto · závierka 2025
|
20 260 | 27 637 593 € | 3 007 160 € | 2 701 738 € | 133 € |
| 6. |
Mestská časť Bratislava - Nové Mesto Mestská časť · závierka 2025
|
45 966 | 23 767 643 € | 180 593 € | 7 253 456 € | 158 € |
| 7. |
Mesto Pezinok Mesto · závierka 2025
|
24 340 | 23 729 895 € | 1 339 826 € | 13 062 € | 1 € |
| 8. |
Mesto Malacky Mesto · závierka 2025
|
18 742 | 19 592 503 € | 627 248 € | 9 252 898 € | 494 € |
| 9. |
Mestská časť Bratislava - Dúbravka Mestská časť · závierka 2023
|
35 300 | 18 786 807 € | 1 431 269 € | — | — |
| 10. |
Mestská časť Bratislava - Karlova Ves Mestská časť · závierka 2025
|
34 746 | 17 725 617 € | 85 595 € | 1 560 085 € | 45 € |
| 11. |
Mestská časť Bratislava - Rača Mestská časť · závierka 2025
|
26 686 | 13 453 347 € | 853 946 € | 4 373 634 € | 164 € |
| 12. |
Obec Bernolákovo Obec · závierka 2025
|
10 296 | 12 100 929 € | 1 188 116 € | 3 359 980 € | 326 € |
| 13. |
Mesto Stupava Mesto · závierka 2025
|
12 979 | 11 889 935 € | 887 598 € | 1 686 244 € | 130 € |
| 14. |
Mestská časť Bratislava - Devínska Nová Ves Mestská časť · závierka 2025
|
17 128 | 11 267 698 € | 2 145 667 € | 6 868 762 € | 401 € |
| 15. |
Mestská časť Bratislava - Podunajské Biskupice Mestská časť · závierka 2025
|
22 998 | 10 174 229 € | 860 147 € | 397 435 € | 17 € |
| 16. |
Mesto Modra Mesto · závierka 2025
|
9 055 | 8 821 817 € | 175 434 € | 893 692 € | 99 € |
| 17. |
Obec Chorvátsky Grob Obec · závierka 2025
|
8 047 | 8 754 499 € | 3 637 367 € | 1 276 388 € | 159 € |
| 18. |
Mestská časť Bratislava - Vrakuňa Mestská časť · závierka 2025
|
20 178 | 8 622 364 € | 165 285 € | 1 395 773 € | 69 € |
| 19. |
Obec Ivanka pri Dunaji Obec · závierka 2025
|
7 274 | 8 227 846 € | 607 037 € | 1 665 143 € | 229 € |
| 20. |
Obec Dunajská Lužná Obec · závierka 2025
|
8 123 | 6 685 758 € | 602 308 € | 2 367 549 € | 291 € |
| 21. |
Obec Rovinka Obec · závierka 2025
|
6 528 | 6 114 605 € | 755 571 € | 637 974 € | 98 € |
| 22. |
Obec Miloslavov Obec · závierka 2025
|
7 005 | 6 082 914 € | 1 638 360 € | 730 096 € | 104 € |
| 23. |
Mesto Svätý Jur Mesto · závierka 2025
|
5 997 | 5 470 521 € | -165 898 € | 0 € | 0 € |
| 24. |
Obec Slovenský Grob Obec · závierka 2024
|
6 290 | 5 023 555 € | 322 848 € | 817 831 € | 130 € |
| 25. |
Mestská časť Bratislava - Záhorska Bystrica Mestská časť · závierka 2025
|
8 009 | 4 737 880 € | 979 631 € | 2 630 072 € | 328 € |
| 26. |
Obec Lozorno Obec · závierka 2025
|
3 165 | 4 703 007 € | 1 010 482 € | 939 415 € | 297 € |
| 27. |
Mestská časť Bratislava - Lamač Mestská časť · závierka 2025
|
7 888 | 4 410 327 € | 226 610 € | 1 252 018 € | 159 € |
| 28. |
Obec Tomášov Obec · závierka 2025
|
2 851 | 3 796 751 € | 151 169 € | 580 188 € | 204 € |
| 29. |
Mestská časť Bratislava - Vajnory Mestská časť · závierka 2025
|
6 011 | 3 756 314 € | 31 998 € | 1 141 688 € | 190 € |
| 30. |
Obec Nová Dedinka Obec · závierka 2025
|
3 679 | 3 653 598 € | 477 664 € | 15 475 € | 4 € |
| 31. |
Obec Šenkvice Obec · závierka 2025
|
5 325 | 3 517 938 € | 78 088 € | 567 765 € | 107 € |
| 32. |
Obec Rohožník Obec · závierka 2025
|
3 516 | 3 424 050 € | 257 582 € | 1 249 052 € | 355 € |
| 33. |
Obec Zohor Obec · závierka 2025
|
3 846 | 3 263 459 € | -46 468 € | 0 € | 0 € |
| 34. |
Obec Budmerice Obec · závierka 2025
|
2 497 | 3 214 596 € | 291 741 € | 1 347 781 € | 540 € |
| 35. |
Obec Závod Obec · závierka 2025
|
2 931 | 3 009 158 € | 1 300 994 € | 77 402 € | 26 € |
| 36. |
Obec Malinovo Obec · závierka 2025
|
4 201 | 3 006 479 € | 319 430 € | 183 865 € | 44 € |
| 37. |
Mestská časť Bratislava - Rusovce Mestská časť · závierka 2025
|
4 504 | 2 999 495 € | -260 939 € | 1 138 338 € | 253 € |
| 38. |
Obec Hamuliakovo Obec · závierka 2025
|
3 080 | 2 926 071 € | 485 089 € | 428 833 € | 139 € |
| 39. |
Obec Most pri Bratislave Obec · závierka 2025
|
4 608 | 2 896 562 € | 517 754 € | 0 € | 0 € |
| 40. |
Obec Veľké Leváre Obec · závierka 2025
|
3 767 | 2 798 201 € | 320 911 € | 480 392 € | 128 € |
| 41. |
Obec Veľký Biel Obec · závierka 2025
|
3 074 | 2 660 896 € | 39 228 € | 1 243 000 € | 404 € |
| 42. |
Obec Kráľová pri Senci Obec · závierka 2025
|
2 279 | 2 497 740 € | 450 929 € | 553 788 € | 243 € |
| 43. |
Obec Malé Leváre Obec · závierka 2025
|
1 875 | 2 435 358 € | 188 906 € | 599 569 € | 320 € |
| 44. |
Obec Marianka Obec · závierka 2025
|
2 362 | 2 336 667 € | 100 527 € | 0 € | 0 € |
| 45. |
Obec Gajary Obec · závierka 2025
|
3 221 | 2 234 844 € | 153 530 € | 0 € | 0 € |
| 46. |
Obec Záhorská Ves Obec · závierka 2025
|
1 868 | 2 110 019 € | 147 796 € | 165 157 € | 88 € |
| 47. |
Obec Limbach Obec · závierka 2025
|
2 449 | 2 094 612 € | 2 194 € | 0 € | 0 € |
| 48. |
Obec Zálesie Obec · závierka 2025
|
2 297 | 1 962 533 € | 317 921 € | 386 000 € | 168 € |
| 49. |
Obec Plavecký Štvrtok Obec · závierka 2025
|
2 598 | 1 854 641 € | 34 787 € | 89 292 € | 34 € |
| 50. |
Mestská časť Bratislava - Jarovce Mestská časť · závierka 2025
|
3 246 | 1 851 189 € | 131 170 € | 595 004 € | 183 € |