Obce a mestá na Slovensku
Obce, mestá a mestské časti s počtom obyvateľov (ŠÚ SR k 31. 12.) a financiami z poslednej účtovnej závierky. Výnosy spolu zahŕňajú dane, poplatky, transfery aj tržby.
Nájdených 462 samospráv · výnosy spolu 738,9 mil. € · úvery 136,5 mil. € · so stratou 233
| # | Samospráva | Obyvatelia | Výnosy spolu | Výsledok hosp. | Úvery a výpomoci | Úver / obyv. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
Mesto Košice Mesto · závierka 2025
|
222 286 | 236 366 753 € | 4 731 274 € | 61 571 690 € | 277 € |
| 2. |
Mesto Michalovce Mesto · závierka 2025
|
34 894 | 34 472 206 € | -1 761 770 € | 11 040 590 € | 316 € |
| 3. |
Mesto Spišská Nová Ves Mesto · závierka 2025
|
34 023 | 28 930 867 € | -1 114 138 € | 8 357 196 € | 246 € |
| 4. |
Mesto Trebišov Mesto · závierka 2025
|
22 706 | 19 344 194 € | 804 447 € | 4 094 789 € | 180 € |
| 5. |
Mesto Rožňava Mesto · závierka 2025
|
16 794 | 17 973 768 € | 294 285 € | 6 623 149 € | 394 € |
| 6. |
Mesto Moldava nad Bodvou Mesto · závierka 2025
|
10 284 | 10 319 913 € | -502 307 € | 3 058 699 € | 297 € |
| 7. |
Mesto Sečovce Mesto · závierka 2025
|
8 509 | 8 246 645 € | -290 233 € | 1 088 894 € | 128 € |
| 8. |
Obec Smižany Obec · závierka 2025
|
8 783 | 7 949 773 € | -67 734 € | 479 448 € | 55 € |
| 9. |
Mesto Krompachy Mesto · závierka 2025
|
8 533 | 7 425 987 € | -82 975 € | 1 827 489 € | 214 € |
| 10. |
Mesto Gelnica Mesto · závierka 2025
|
5 689 | 6 237 651 € | -518 974 € | 2 650 612 € | 466 € |
| 11. |
Mesto Dobšiná Mesto · závierka 2025
|
5 158 | 5 980 308 € | 161 378 € | 469 226 € | 91 € |
| 12. |
Mesto Veľké Kapušany Mesto · závierka 2022
|
8 285 | 5 746 846 € | -486 335 € | — | — |
| 13. |
Mesto Sobrance Mesto · závierka 2025
|
5 748 | 5 595 131 € | 24 651 € | 323 370 € | 56 € |
| 14. |
Mesto Kráľovský Chlmec Mesto · závierka 2025
|
7 229 | 5 543 151 € | 250 103 € | 639 640 € | 88 € |
| 15. |
Obec Valaliky Obec · závierka 2025
|
4 556 | 4 832 383 € | 648 683 € | 0 € | 0 € |
| 16. |
Obec Kechnec Obec · závierka 2025
|
1 141 | 4 722 178 € | 139 410 € | 1 020 000 € | 894 € |
| 17. |
Obec Čaňa Obec · závierka 2024
|
6 151 | 4 711 324 € | 278 757 € | 0 € | 0 € |
| 18. |
Obec Rudňany Obec · závierka 2025
|
5 198 | 4 597 358 € | -371 100 € | 1 170 270 € | 225 € |
| 19. |
Mesto Strážske Mesto · závierka 2025
|
4 169 | 3 771 306 € | -106 473 € | 1 329 392 € | 319 € |
| 20. |
Mesto Medzev Mesto · závierka 2025
|
4 181 | 3 752 274 € | -241 927 € | 153 405 € | 37 € |
| 21. |
Mestská časť Košice-Západ Mestská časť · závierka 2025
|
35 899 | 3 662 500 € | 93 031 € | 0 € | 0 € |
| 22. |
Obec Veľká Ida Obec · závierka 2025
|
4 317 | 3 422 472 € | -17 890 € | 0 € | 0 € |
| 23. |
Mestská časť Košice-Juh Mestská časť · závierka 2025
|
20 442 | 3 391 087 € | -96 775 € | 0 € | 0 € |
| 24. |
Obec Jasov Obec · závierka 2025
|
3 803 | 3 294 061 € | -184 471 € | 1 010 097 € | 266 € |
| 25. |
Mestská časť Košice-Staré Mesto Mestská časť · závierka 2025
|
20 200 | 3 179 451 € | 17 763 € | 0 € | 0 € |
| 26. |
Mestská časť Košice-Sever Mestská časť · závierka 2025
|
18 073 | 3 145 512 € | 83 668 € | — | — |
| 27. |
Obec Markušovce Obec · závierka 2025
|
4 910 | 3 123 199 € | -97 386 € | 0 € | 0 € |
| 28. |
Mesto Spišské Vlachy Mesto · závierka 2025
|
3 260 | 3 040 317 € | 182 378 € | 1 847 099 € | 567 € |
| 29. |
Obec Kecerovce Obec · závierka 2025
|
4 171 | 3 011 579 € | 194 513 € | 732 449 € | 176 € |
| 30. |
Obec Hrabušice Obec · závierka 2025
|
2 599 | 3 003 320 € | 401 415 € | 507 812 € | 195 € |
| 31. |
Obec Bystrany Obec · závierka 2025
|
4 122 | 2 992 568 € | 14 553 € | 656 896 € | 159 € |
| 32. |
Obec Nálepkovo Obec · závierka 2025
|
3 937 | 2 788 815 € | 75 538 € | 0 € | 0 € |
| 33. |
Obec Ruskov Obec · závierka 2025
|
1 807 | 2 783 605 € | 1 734 361 € | 129 999 € | 72 € |
| 34. |
Mestská časť Košice - Sídlisko KVP Mestská časť · závierka 2025
|
21 356 | 2 780 092 € | 62 454 € | 266 911 € | 12 € |
| 35. |
Obec Prakovce Obec · závierka 2025
|
3 176 | 2 680 093 € | 57 707 € | 555 320 € | 175 € |
| 36. |
Mesto Čierna nad Tisou Mesto · závierka 2025
|
3 343 | 2 642 488 € | 114 704 € | 466 033 € | 139 € |
| 37. |
Obec Geča Obec · závierka 2025
|
1 897 | 2 622 596 € | 1 417 795 € | 124 500 € | 66 € |
| 38. |
Obec Družstevná pri Hornáde Obec · závierka 2025
|
2 902 | 2 591 482 € | 43 148 € | 187 902 € | 65 € |
| 39. |
Obec Plešivec Obec · závierka 2025
|
2 138 | 2 511 720 € | -117 384 € | 455 335 € | 213 € |
| 40. |
Obec Letanovce Obec · závierka 2025
|
2 353 | 2 366 759 € | 152 745 € | — | — |
| 41. |
Obec Pavlovce nad Uhom Obec · závierka 2025
|
4 678 | 2 335 076 € | -100 365 € | 158 779 € | 34 € |
| 42. |
Obec Vinné Obec · závierka 2025
|
2 204 | 2 301 208 € | 72 546 € | 599 991 € | 272 € |
| 43. |
Obec Žehra Obec · závierka 2025
|
2 825 | 2 221 107 € | -101 081 € | 18 909 € | 7 € |
| 44. |
Obec Seňa Obec · závierka 2025
|
2 239 | 2 174 765 € | 298 501 € | 0 € | 0 € |
| 45. |
Obec Turňa nad Bodvou Obec · závierka 2025
|
3 707 | 2 165 487 € | 46 093 € | 455 100 € | 123 € |
| 46. |
Obec Gemerská Poloma Obec · závierka 2025
|
1 893 | 2 120 620 € | 84 470 € | 12 547 € | 7 € |
| 47. |
Obec Margecany Obec · závierka 2025
|
1 856 | 2 089 860 € | -7 222 € | 55 035 € | 30 € |
| 48. |
Obec Spišské Tomášovce Obec · závierka 2025
|
2 265 | 2 065 939 € | 390 648 € | 476 843 € | 211 € |
| 49. |
Mestská časť Košice - Dargovských hrdinov Mestská časť · závierka 2025
|
23 822 | 2 031 219 € | 310 627 € | 0 € | 0 € |
| 50. |
Obec Švedlár Obec · závierka 2025
|
2 109 | 2 003 104 € | 88 901 € | 83 695 € | 40 € |