Obce a mestá na Slovensku
Obce, mestá a mestské časti s počtom obyvateľov (ŠÚ SR k 31. 12.) a financiami z poslednej účtovnej závierky. Výnosy spolu zahŕňajú dane, poplatky, transfery aj tržby.
Nájdených 664 samospráv · výnosy spolu 772,1 mil. € · úvery 158,3 mil. € · so stratou 298
| # | Samospráva | Obyvatelia | Výnosy spolu | Výsledok hosp. | Úvery a výpomoci | Úver / obyv. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
Mesto Prešov Mesto · závierka 2025
|
81 223 | 90 976 917 € | -559 621 € | 35 773 260 € | 440 € |
| 2. |
Mesto Poprad Mesto · závierka 2025
|
48 034 | 48 689 707 € | 1 547 414 € | 10 669 302 € | 222 € |
| 3. |
Mesto Bardejov Mesto · závierka 2025
|
29 495 | 31 013 705 € | -755 018 € | 11 771 606 € | 399 € |
| 4. |
Mesto Humenné Mesto · závierka 2025
|
29 179 | 27 281 857 € | 1 235 035 € | 6 582 708 € | 226 € |
| 5. |
Mesto Vranov nad Topľou Mesto · závierka 2025
|
20 007 | 23 965 762 € | -85 010 € | 6 716 267 € | 336 € |
| 6. |
Mesto Kežmarok Mesto · závierka 2025
|
14 984 | 17 035 922 € | 234 912 € | 5 871 567 € | 392 € |
| 7. |
Mesto Snina Mesto · závierka 2025
|
17 612 | 16 248 022 € | 31 354 € | 5 106 626 € | 290 € |
| 8. |
Mesto Sabinov Mesto · závierka 2025
|
11 981 | 13 529 913 € | -171 468 € | 1 196 599 € | 100 € |
| 9. |
Mesto Levoča Mesto · závierka 2025
|
13 779 | 13 426 278 € | -69 330 € | 5 002 978 € | 363 € |
| 10. |
Mesto Stará Ľubovňa Mesto · závierka 2025
|
15 534 | 13 079 746 € | 371 024 € | 2 212 468 € | 142 € |
| 11. |
Mesto Spišské Podhradie Mesto · závierka 2025
|
3 715 | 11 837 706 € | 7 001 129 € | 945 337 € | 254 € |
| 12. |
Mesto Lipany Mesto · závierka 2025
|
6 475 | 9 562 909 € | -115 504 € | 1 438 724 € | 222 € |
| 13. |
Mesto Stropkov Mesto · závierka 2025
|
9 660 | 9 367 128 € | -1 109 610 € | 1 046 985 € | 108 € |
| 14. |
Mesto Vysoké Tatry Mesto · závierka 2025
|
3 749 | 9 258 298 € | 1 625 022 € | 883 311 € | 236 € |
| 15. |
Mesto Svit Mesto · závierka 2025
|
7 642 | 8 578 656 € | -20 447 € | 1 494 108 € | 196 € |
| 16. |
Mesto Veľký Šariš Mesto · závierka 2025
|
7 035 | 7 081 823 € | -65 729 € | 3 554 335 € | 505 € |
| 17. |
Mesto Spišská Belá Mesto · závierka 2025
|
6 648 | 6 761 419 € | 50 918 € | 3 058 559 € | 460 € |
| 18. |
Obec Jarovnice Obec · závierka 2025
|
8 536 | 6 301 079 € | 379 574 € | 2 109 193 € | 247 € |
| 19. |
Mesto Medzilaborce Mesto · závierka 2025
|
5 669 | 6 154 821 € | -126 320 € | 0 € | 0 € |
| 20. |
Obec Petrovany Obec · závierka 2025
|
2 042 | 5 931 823 € | 3 979 068 € | 169 416 € | 83 € |
| 21. |
Obec Štrba Obec · závierka 2025
|
3 306 | 5 114 676 € | 786 089 € | 2 196 302 € | 664 € |
| 22. |
Mesto Hanušovce nad Topľou Mesto · závierka 2025
|
3 719 | 4 788 817 € | -38 868 € | 622 814 € | 167 € |
| 23. |
Mesto Giraltovce Mesto · závierka 2025
|
3 920 | 4 602 315 € | -80 817 € | 794 044 € | 203 € |
| 24. |
Obec Veľká Lomnica Obec · závierka 2025
|
5 612 | 4 286 931 € | 253 597 € | 466 624 € | 83 € |
| 25. |
Obec Kolačkov Obec · závierka 2025
|
1 282 | 4 203 021 € | 2 916 197 € | 0 € | 0 € |
| 26. |
Obec Ľubotice Obec · závierka 2025
|
4 134 | 3 875 267 € | -19 666 € | 166 657 € | 40 € |
| 27. |
Obec Lendak Obec · závierka 2025
|
5 689 | 3 763 995 € | 388 135 € | — | — |
| 28. |
Obec Raslavice Obec · závierka 2025
|
2 830 | 3 657 902 € | 104 193 € | 865 814 € | 306 € |
| 29. |
Obec Ľubica Obec · závierka 2025
|
4 517 | 3 633 658 € | -311 537 € | 1 169 994 € | 259 € |
| 30. |
Mesto Podolínec Mesto · závierka 2025
|
3 024 | 3 048 153 € | 151 511 € | 283 130 € | 94 € |
| 31. |
Obec Zborov Obec · závierka 2025
|
3 707 | 3 035 503 € | 230 381 € | 0 € | 0 € |
| 32. |
Obec Zámutov Obec · závierka 2025
|
3 420 | 3 003 359 € | 140 054 € | 1 066 000 € | 312 € |
| 33. |
Obec Vechec Obec · závierka 2025
|
3 055 | 2 822 570 € | -301 157 € | 0 € | 0 € |
| 34. |
Obec Ostrovany Obec · závierka 2025
|
2 570 | 2 711 215 € | 577 170 € | 222 956 € | 87 € |
| 35. |
Obec Rakúsy Obec · závierka 2025
|
3 601 | 2 699 268 € | 45 244 € | 0 € | 0 € |
| 36. |
Obec Chminianske Jakubovany Obec · závierka 2025
|
3 327 | 2 677 976 € | 35 719 € | 0 € | 0 € |
| 37. |
Obec Spišský Štvrtok Obec · závierka 2025
|
2 600 | 2 644 506 € | 93 780 € | 529 336 € | 204 € |
| 38. |
Obec Kapušany Obec · závierka 2025
|
2 152 | 2 632 104 € | 60 926 € | 250 430 € | 116 € |
| 39. |
Obec Spišský Štiavnik Obec · závierka 2025
|
2 871 | 2 625 564 € | 156 344 € | 1 349 946 € | 470 € |
| 40. |
Obec Podhorany Obec · závierka 2025
|
3 095 | 2 620 187 € | -80 136 € | 1 641 845 € | 530 € |
| 41. |
Obec Hranovnica Obec · závierka 2025
|
3 279 | 2 593 459 € | 76 242 € | — | — |
| 42. |
Obec Banské Obec · závierka 2025
|
2 053 | 2 559 427 € | -97 673 € | 0 € | 0 € |
| 43. |
Obec Sačurov Obec · závierka 2025
|
2 659 | 2 554 721 € | 25 334 € | 0 € | 0 € |
| 44. |
Obec Víťaz Obec · závierka 2025
|
2 043 | 2 532 608 € | 65 032 € | 0 € | 0 € |
| 45. |
Obec Kamenná Poruba Obec · závierka 2025
|
1 763 | 2 510 732 € | 133 670 € | 449 344 € | 255 € |
| 46. |
Obec Široké Obec · závierka 2025
|
2 450 | 2 495 534 € | 78 407 € | 0 € | 0 € |
| 47. |
Mesto Spišská Stará Ves Mesto · závierka 2025
|
2 131 | 2 445 932 € | 272 454 € | 0 € | 0 € |
| 48. |
Obec Soľ Obec · závierka 2025
|
2 698 | 2 430 086 € | -10 953 € | 874 351 € | 324 € |
| 49. |
Obec Pečovská Nová Ves Obec · závierka 2025
|
2 975 | 2 410 977 € | 52 424 € | 200 090 € | 67 € |
| 50. |
Obec Čaklov Obec · závierka 2025
|
2 790 | 2 368 764 € | -111 524 € | 26 342 € | 9 € |