Obce a mestá na Slovensku
Obce, mestá a mestské časti s počtom obyvateľov (ŠÚ SR k 31. 12.) a financiami z poslednej účtovnej závierky. Výnosy spolu zahŕňajú dane, poplatky, transfery aj tržby.
Nájdených 315 samospráv · výnosy spolu 604,2 mil. € · úvery 93,0 mil. € · so stratou 80
| # | Samospráva | Obyvatelia | Výnosy spolu | Výsledok hosp. | Úvery a výpomoci | Úver / obyv. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
Mesto Žilina Mesto · závierka 2025
|
79 873 | 81 552 029 € | -972 317 € | 24 579 946 € | 308 € |
| 2. |
Mesto Martin Mesto · závierka 2025
|
50 153 | 45 585 979 € | 1 980 823 € | 10 095 233 € | 201 € |
| 3. |
Mesto Ružomberok Mesto · závierka 2025
|
26 099 | 30 517 742 € | 701 683 € | 5 409 717 € | 207 € |
| 4. |
Mesto Liptovský Mikuláš Mesto · závierka 2025
|
29 710 | 27 068 238 € | -1 322 984 € | 7 923 378 € | 267 € |
| 5. |
Mesto Dolný Kubín Mesto · závierka 2025
|
17 378 | 17 718 340 € | 560 771 € | 2 182 491 € | 126 € |
| 6. |
Mesto Čadca Mesto · závierka 2022
|
22 072 | 17 342 028 € | -162 440 € | 7 196 372 € | 326 € |
| 7. |
Mesto Kysucké Nové Mesto Mesto · závierka 2025
|
14 213 | 12 217 524 € | 475 321 € | 3 399 988 € | 239 € |
| 8. |
Mesto Bytča Mesto · závierka 2025
|
11 729 | 12 095 182 € | 216 562 € | 1 948 791 € | 166 € |
| 9. |
Mesto Námestovo Mesto · závierka 2025
|
7 300 | 9 383 521 € | 90 292 € | 0 € | 0 € |
| 10. |
Mesto Liptovský Hrádok Mesto · závierka 2025
|
6 979 | 8 680 795 € | 873 068 € | 3 972 316 € | 569 € |
| 11. |
Mesto Vrútky Mesto · závierka 2025
|
7 333 | 8 525 434 € | 757 802 € | 2 202 674 € | 300 € |
| 12. |
Mesto Tvrdošín Mesto · závierka 2025
|
8 579 | 8 196 130 € | 532 933 € | — | — |
| 13. |
Mesto Trstená Mesto · závierka 2025
|
6 900 | 6 937 118 € | 79 535 € | 795 036 € | 115 € |
| 14. |
Mesto Krásno nad Kysucou Mesto · závierka 2025
|
6 471 | 6 748 250 € | 1 505 086 € | 0 € | 0 € |
| 15. |
Mesto Turzovka Mesto · závierka 2025
|
6 769 | 6 527 824 € | 1 584 045 € | 299 944 € | 44 € |
| 16. |
Mesto Rajec Mesto · závierka 2025
|
5 641 | 6 236 586 € | 289 616 € | 804 164 € | 143 € |
| 17. |
Mesto Turčianske Teplice Mesto · závierka 2025
|
5 996 | 5 686 261 € | 37 387 € | 407 120 € | 68 € |
| 18. |
Obec Teplička nad Váhom Obec · závierka 2025
|
4 359 | 4 407 015 € | 534 663 € | 638 840 € | 147 € |
| 19. |
Obec Skalité Obec · závierka 2025
|
5 211 | 4 174 374 € | 254 899 € | 1 451 692 € | 279 € |
| 20. |
Obec Zákamenné Obec · závierka 2025
|
5 738 | 4 152 159 € | 473 946 € | 0 € | 0 € |
| 21. |
Obec Raková Obec · závierka 2025
|
5 577 | 4 096 526 € | 735 215 € | 430 710 € | 77 € |
| 22. |
Obec Sučany Obec · závierka 2025
|
4 702 | 4 037 476 € | 357 363 € | 374 684 € | 80 € |
| 23. |
Obec Oščadnica Obec · závierka 2025
|
5 780 | 3 972 311 € | 10 722 € | 411 606 € | 71 € |
| 24. |
Obec Rabča Obec · závierka 2025
|
5 471 | 3 921 784 € | 551 161 € | 409 535 € | 75 € |
| 25. |
Obec Strečno Obec · závierka 2025
|
2 553 | 3 909 857 € | 2 061 437 € | 0 € | 0 € |
| 26. |
Obec Terchová Obec · závierka 2025
|
3 912 | 3 731 524 € | -11 102 € | 311 930 € | 80 € |
| 27. |
Mesto Turany Mesto · závierka 2025
|
4 054 | 3 555 283 € | 77 107 € | 55 € | 0 € |
| 28. |
Obec Liptovské Sliače Obec · závierka 2025
|
3 817 | 3 466 530 € | 235 209 € | 290 000 € | 76 € |
| 29. |
Obec Čierne Obec · závierka 2025
|
4 435 | 3 368 719 € | 407 344 € | 1 588 684 € | 358 € |
| 30. |
Mesto Rajecké Teplice Mesto · závierka 2025
|
2 843 | 3 354 150 € | 366 859 € | 149 968 € | 53 € |
| 31. |
Obec Gbeľany Obec · závierka 2025
|
1 586 | 3 352 711 € | 744 074 € | 0 € | 0 € |
| 32. |
Obec Varín Obec · závierka 2025
|
3 841 | 3 055 548 € | 375 330 € | 0 € | 0 € |
| 33. |
Obec Demänovská Dolina Obec · závierka 2025
|
379 | 2 896 557 € | 1 376 661 € | 24 198 € | 64 € |
| 34. |
Obec Nižná Obec · závierka 2025
|
3 929 | 2 851 935 € | 186 781 € | 0 € | 0 € |
| 35. |
Obec Liptovská Štiavnica Obec · závierka 2025
|
1 461 | 2 717 752 € | 33 910 € | 0 € | 0 € |
| 36. |
Obec Štiavnik Obec · závierka 2025
|
3 928 | 2 583 984 € | 131 603 € | 105 000 € | 27 € |
| 37. |
Obec Novoť Obec · závierka 2025
|
3 822 | 2 562 435 € | 183 700 € | 0 € | 0 € |
| 38. |
Obec Oravská Polhora Obec · závierka 2025
|
4 040 | 2 550 662 € | 337 588 € | 0 € | 0 € |
| 39. |
Obec Svrčinovec Obec · závierka 2025
|
3 252 | 2 409 178 € | 304 846 € | 51 172 € | 16 € |
| 40. |
Obec Oravská Lesná Obec · závierka 2025
|
3 461 | 2 398 711 € | 274 376 € | 268 293 € | 78 € |
| 41. |
Obec Belá Obec · závierka 2025
|
3 240 | 2 396 280 € | 537 153 € | 174 496 € | 54 € |
| 42. |
Obec Kláštor pod Znievom Obec · závierka 2025
|
1 836 | 2 395 755 € | 160 551 € | 215 095 € | 117 € |
| 43. |
Obec Makov Obec · závierka 2025
|
1 652 | 2 393 872 € | -17 778 € | 150 296 € | 91 € |
| 44. |
Obec Zborov nad Bystricou Obec · závierka 2025
|
2 138 | 2 322 869 € | -38 746 € | 0 € | 0 € |
| 45. |
Obec Bešeňová Obec · závierka 2025
|
766 | 2 206 159 € | 628 916 € | 604 000 € | 789 € |
| 46. |
Obec Lietavská Lúčka Obec · závierka 2025
|
1 869 | 2 158 215 € | 124 379 € | 201 540 € | 108 € |
| 47. |
Obec Konská Obec · závierka 2025
|
1 686 | 2 157 073 € | 1 195 236 € | 283 316 € | 168 € |
| 48. |
Obec Liptovská Lúžna Obec · závierka 2025
|
2 677 | 2 149 282 € | 147 719 € | 0 € | 0 € |
| 49. |
Obec Beňadovo Obec · závierka 2025
|
1 001 | 2 116 107 € | 1 508 370 € | 402 989 € | 403 € |
| 50. |
Obec Zuberec Obec · závierka 2025
|
1 926 | 2 079 251 € | 254 919 € | 14 697 € | 8 € |