Obce a mestá na Slovensku
Obce, mestá a mestské časti s počtom obyvateľov (ŠÚ SR k 31. 12.) a financiami z poslednej účtovnej závierky. Výnosy spolu zahŕňajú dane, poplatky, transfery aj tržby.
Nájdených 2 926 samospráv · výnosy spolu 5 239,7 mil. € · úvery 1 039,8 mil. € · so stratou 1 156
| # | Samospráva | Obyvatelia | Výnosy spolu | Výsledok hosp. | Úvery a výpomoci | Úver / obyv. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1951. |
Obec Bulhary Obec · závierka 2025
|
352 | 318 271 € | 7 250 € | 15 154 € | 43 € |
| 1952. |
Obec Kosorín Obec · závierka 2025
|
439 | 317 666 € | 15 878 € | 45 501 € | 104 € |
| 1953. |
Obec Lieskovany Obec · závierka 2025
|
410 | 317 532 € | 22 433 € | 28 350 € | 69 € |
| 1954. |
Obec Brezovička Obec · závierka 2025
|
429 | 317 489 € | -8 399 € | 0 € | 0 € |
| 1955. |
Obec Čierne Pole Obec · závierka 2025
|
300 | 315 946 € | -4 777 € | 42 212 € | 141 € |
| 1956. |
Obec Havaj Obec · závierka 2025
|
387 | 315 455 € | -14 428 € | 43 274 € | 112 € |
| 1957. |
Obec Slatinské Lazy Obec · závierka 2025
|
534 | 315 343 € | -22 069 € | 183 800 € | 344 € |
| 1958. |
Obec Mojtín Obec · závierka 2025
|
429 | 314 479 € | 22 829 € | 8 064 € | 19 € |
| 1959. |
Obec Chmeľová Obec · závierka 2025
|
366 | 314 470 € | -28 587 € | 23 345 € | 64 € |
| 1960. |
Obec Štefanová Obec · závierka 2025
|
403 | 313 678 € | 7 406 € | 0 € | 0 € |
| 1961. |
Obec Dolné Otrokovce Obec · závierka 2025
|
398 | 313 055 € | -11 673 € | 0 € | 0 € |
| 1962. |
Obec Blažice Obec · závierka 2025
|
655 | 312 674 € | 21 497 € | 43 788 € | 67 € |
| 1963. |
Obec Jakubova Voľa Obec · závierka 2025
|
400 | 311 752 € | -18 992 € | 12 903 € | 32 € |
| 1964. |
Obec Vyšná Kamenica Obec · závierka 2025
|
408 | 311 384 € | -6 948 € | 0 € | 0 € |
| 1965. |
Obec Podrečany Obec · závierka 2025
|
522 | 311 250 € | 5 416 € | 0 € | 0 € |
| 1966. |
Obec Kružná Obec · závierka 2025
|
440 | 311 133 € | -1 119 € | 0 € | 0 € |
| 1967. |
Obec Rohov Obec · závierka 2025
|
376 | 310 974 € | 21 018 € | 0 € | 0 € |
| 1968. |
Obec Kosihy nad Ipľom Obec · závierka 2025
|
371 | 310 454 € | 33 513 € | 42 862 € | 116 € |
| 1969. |
Obec Vrbovka Obec · závierka 2025
|
307 | 310 310 € | 35 677 € | 52 582 € | 171 € |
| 1970. |
Obec Radoma Obec · závierka 2025
|
416 | 310 024 € | 11 440 € | 101 096 € | 243 € |
| 1971. |
Obec Lukačovce Obec · závierka 2025
|
434 | 309 395 € | -4 585 € | 120 510 € | 278 € |
| 1972. |
Obec Priepasné Obec · závierka 2025
|
345 | 308 322 € | 1 987 € | 22 798 € | 66 € |
| 1973. |
Obec Lesné Obec · závierka 2025
|
412 | 308 130 € | 13 675 € | 0 € | 0 € |
| 1974. |
Obec Čierna Lehota Obec · závierka 2025
|
573 | 308 048 € | -11 138 € | 0 € | 0 € |
| 1975. |
Obec Turová Obec · závierka 2025
|
455 | 307 948 € | 11 864 € | 10 € | 0 € |
| 1976. |
Obec Malá Hradná Obec · závierka 2025
|
409 | 307 892 € | 54 432 € | — | — |
| 1977. |
Obec Vieska Obec · závierka 2025
|
424 | 307 307 € | 7 281 € | 0 € | 0 € |
| 1978. |
Obec Vlkovce Obec · závierka 2025
|
494 | 306 954 € | 9 215 € | 61 278 € | 124 € |
| 1979. |
Obec Hronská Dúbrava Obec · závierka 2025
|
428 | 306 820 € | -10 717 € | 46 712 € | 109 € |
| 1980. |
Obec Letničie Obec · závierka 2025
|
484 | 306 790 € | 2 824 € | — | — |
| 1981. |
Obec Háj Obec · závierka 2025
|
455 | 306 598 € | 11 714 € | 0 € | 0 € |
| 1982. |
Obec Železník Obec · závierka 2025
|
457 | 306 130 € | -3 103 € | 32 033 € | 70 € |
| 1983. |
Obec Svätá Mária Obec · závierka 2025
|
500 | 305 790 € | -977 € | 14 546 € | 29 € |
| 1984. |
Obec Ardovo Obec · závierka 2025
|
140 | 305 381 € | 214 139 € | 0 € | 0 € |
| 1985. |
Obec Borčice Obec · závierka 2025
|
762 | 305 050 € | -17 586 € | 97 500 € | 128 € |
| 1986. |
Obec Haligovce Obec · závierka 2025
|
655 | 303 500 € | 20 260 € | 0 € | 0 € |
| 1987. |
Obec Bretejovce Obec · závierka 2025
|
475 | 303 462 € | 5 432 € | 0 € | 0 € |
| 1988. |
Obec Šiatorská Bukovinka Obec · závierka 2025
|
262 | 303 064 € | 60 619 € | 144 063 € | 550 € |
| 1989. |
Obec Kamienka Obec · závierka 2025
|
538 | 302 482 € | -18 083 € | 129 394 € | 241 € |
| 1990. |
Obec Kukučínov Obec · závierka 2025
|
564 | 302 047 € | -40 705 € | 75 930 € | 135 € |
| 1991. |
Obec Hrubov Obec · závierka 2025
|
464 | 301 480 € | 63 249 € | 100 000 € | 216 € |
| 1992. |
Mestská časť Košice-Poľov Mestská časť · závierka 2025
|
1 196 | 301 353 € | -10 621 € | 80 680 € | 67 € |
| 1993. |
Obec Dolná Seč Obec · závierka 2024
|
566 | 301 080 € | -10 243 € | 0 € | 0 € |
| 1994. |
Obec Závadka Obec · závierka 2025
|
546 | 300 940 € | 2 686 € | 71 679 € | 131 € |
| 1995. |
Obec Nižná Obec · závierka 2025
|
537 | 300 641 € | -74 075 € | 0 € | 0 € |
| 1996. |
Obec Kesovce Obec · závierka 2025
|
312 | 300 297 € | 4 227 € | 74 288 € | 238 € |
| 1997. |
Obec Vlky Obec · závierka 2025
|
417 | 299 950 € | -9 320 € | 124 915 € | 300 € |
| 1998. |
Obec Turcovce Obec · závierka 2025
|
306 | 299 631 € | 20 476 € | — | — |
| 1999. |
Obec Veľké Raškovce Obec · závierka 2025
|
304 | 298 898 € | -130 210 € | — | — |
| 2000. |
Obec Ptrukša Obec · závierka 2025
|
455 | 298 703 € | 10 759 € | 95 911 € | 211 € |