Samosprávy – okres Prešov
V oblasti okres Prešov je 91 obcí a miest, závierku má zverejnenú 91 z nich. Ich úhrnné výnosy spolu za posledný známy rok sú 177,3 mil. € a úvery a návratné výpomoci 48,0 mil. €. Úver má 54 obcí, so stratou hospodári 29. Zoznam je zoradený podľa výnosov.
Obce a mestá
91
Výnosy spolu
177,3 mil. €
Úvery a výpomoci
48,0 mil. €
Obce so stratou
29
Filtrovať obce podľa počtu obyvateľov, hospodárenia a úverov →
| # | Samospráva | Rok | Výnosy spolu | Výsledok hosp. | Úvery a výpomoci |
|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
Mesto Prešov
IČO 00327646
|
2025 | 90 976 917 € | -559 621 € | 35 773 260 € |
| 2. |
Mesto Veľký Šariš
IČO 00327972
|
2025 | 7 081 823 € | -65 729 € | 3 554 335 € |
| 3. |
Obec Petrovany
IČO 00327603
|
2025 | 5 931 823 € | 3 979 068 € | 169 416 € |
| 4. |
Obec Ľubotice
IČO 00690538
|
2025 | 3 875 267 € | -19 666 € | 166 657 € |
| 5. |
Obec Chminianske Jakubovany
IČO 00327158
|
2025 | 2 677 976 € | 35 719 € | 0 € |
| 6. |
Obec Kapušany
IČO 00327239
|
2025 | 2 632 104 € | 60 926 € | 250 430 € |
| 7. |
Obec Víťaz
IČO 00327981
|
2025 | 2 532 608 € | 65 032 € | 0 € |
| 8. |
Obec Široké
IČO 00327832
|
2025 | 2 495 534 € | 78 407 € | 0 € |
| 9. |
Obec Kendice
IČO 00327247
|
2025 | 1 868 772 € | 99 106 € | 30 332 € |
| 10. |
Obec Lemešany
IČO 00327344
|
2025 | 1 856 123 € | 3 539 € | 992 156 € |
| 11. |
Obec Svinia
IČO 00327760
|
2025 | 1 846 501 € | -112 276 € | 0 € |
| 12. |
Obec Žehňa
IČO 00328057
|
2025 | 1 837 805 € | 214 771 € | 0 € |
| 13. |
Obec Drienov
IČO 00326984
|
2025 | 1 763 709 € | 7 668 € | 567 929 € |
| 14. |
Obec Fintice
IČO 00327018
|
2025 | 1 672 541 € | 138 326 € | 0 € |
| 15. |
Obec Mirkovce
IČO 00327484
|
2025 | 1 531 164 € | 80 429 € | 0 € |
| 16. |
Obec Záborské
IČO 00328014
|
2025 | 1 411 429 € | 111 663 € | 254 984 € |
| 17. |
Obec Malý Šariš
IČO 00327441
|
2025 | 1 336 736 € | 46 171 € | 25 109 € |
| 18. |
Obec Fričovce
IČO 00327026
|
2025 | 1 334 184 € | 77 570 € | 0 € |
| 19. |
Obec Hermanovce
IČO 00327085
|
2025 | 1 326 943 € | -49 636 € | 0 € |
| 20. |
Obec Červenica
IČO 00326917
|
2025 | 1 325 760 € | 103 307 € | 818 456 € |
| 21. |
Obec Tulčík
IČO 00327913
|
2025 | 1 282 693 € | 624 936 € | 31 100 € |
| 22. |
Obec Terňa
IČO 00327867
|
2025 | 1 268 376 € | 75 473 € | 476 757 € |
| 23. |
Obec Záhradné
IČO 00328022
|
2025 | 1 190 513 € | 20 135 € | 216 673 € |
| 24. |
Obec Medzany
IČO 17149002
|
2025 | 1 164 481 € | 9 504 € | 257 143 € |
| 25. |
Obec Ruská Nová Ves
IČO 00327727
|
2025 | 1 120 425 € | -21 961 € | 111 532 € |
| 26. |
Obec Župčany
IČO 00328073
|
2025 | 1 091 439 € | 179 834 € | 156 400 € |
| 27. |
Obec Šarišská Trstená
IČO 00690589
|
2025 | 1 069 246 € | 624 727 € | 353 745 € |
| 28. |
Obec Varhaňovce
IČO 00327956
|
2023 | 986 708 € | -54 709 € | 590 210 € |
| 29. |
Obec Rokycany
IČO 00327701
|
2025 | 979 599 € | 7 341 € | 183 280 € |
| 30. |
Obec Chmeľov
IČO 00327115
|
2025 | 956 987 € | -11 400 € | 0 € |
| 31. |
Obec Kojatice
IČO 00327263
|
2025 | 940 090 € | 5 900 € | 0 € |
| 32. |
Obec Ličartovce
IČO 00327361
|
2025 | 939 380 € | -5 625 € | 58 815 € |
| 33. |
Obec Chmiňany
IČO 00327131
|
2025 | 935 763 € | 2 511 € | 199 388 € |
| 34. |
Obec Šarišská Poruba
IČO 00327778
|
2025 | 927 851 € | -1 537 € | 12 224 € |
| 35. |
Obec Chminianska Nová Ves
IČO 00327140
|
2025 | 882 324 € | 9 060 € | 22 875 € |
| 36. |
Obec Janov
IČO 00690627
|
2025 | 879 313 € | 674 438 € | 0 € |
| 37. |
Obec Podhorany
IČO 00327611
|
2025 | 834 304 € | 31 873 € | 42 850 € |
| 38. |
Obec Demjata
IČO 00326950
|
2025 | 832 055 € | -9 444 € | 84 452 € |
| 39. |
Obec Kokošovce
IČO 00327271
|
2025 | 814 713 € | 195 605 € | 0 € |
| 40. |
Obec Teriakovce
IČO 00327859
|
2025 | 807 711 € | 65 349 € | 95 510 € |
| 41. |
Obec Vyšná Šebastová
IČO 00328006
|
2025 | 803 519 € | 44 664 € | 0 € |
| 42. |
Obec Ľubovec
IČO 00327395
|
2025 | 792 738 € | 20 141 € | 164 076 € |
| 43. |
Obec Brestov
IČO 00326844
|
2025 | 792 490 € | 407 892 € | 260 501 € |
| 44. |
Obec Drienovská Nová Ves
IČO 00326976
|
2025 | 790 018 € | 11 233 € | 0 € |
| 45. |
Obec Bzenov
IČO 00326895
|
2025 | 761 423 € | -468 € | 95 728 € |
| 46. |
Obec Haniska
IČO 00690520
|
2025 | 737 379 € | 118 363 € | 177 076 € |
| 47. |
Obec Dulova Ves
IČO 00327000
|
2025 | 728 966 € | 50 594 € | 17 328 € |
| 48. |
Obec Abranovce
IČO 00690619
|
2025 | 719 575 € | -37 655 € | 0 € |
| 49. |
Obec Šarišské Bohdanovce
IČO 00327786
|
2025 | 714 202 € | 26 049 € | 135 000 € |
| 50. |
Obec Sedlice
IČO 00327743
|
2025 | 651 299 € | 1 514 € | 0 € |